A lézeres szaruhártya műtétek komplikációjaként jelentkező szaruhártya-homály keletkezési mechanizmusának feltárása, a homály kialakulásának hátterében álló fokozott hegesedést gátló (a könnyből ilyen esetekben hiányzó urokináz aktivitás pótlásán alapuló) szemcsepp kifejlesztése, szabadalmaztatása, hasznosítása (az amerikai AdPharma gyógyszergyár megvásárolta, preklinkai vizsgálatok zajlanak). A könny urokináz aktivitásának meghatározására alkalmas betegágy melletti teszt kifejlesztése és szabadalmaztatása. A szaruhártya-fekélyek kialakulását gátló két proteáz-inhibitor gyógyszerhatóanyag kifejlesztése és szabadalmaztatása.
Keratoprotézis (mesterséges szaruhártya) kifejlesztése, szabadalmaztatása, klinikai kipróbálása és a gyártás elindítása (Széchenyi pályázat 16 millió Ft támogatás, gyártó cég a Medicontur, Zsámbék, Magyarország).
Szaruhártya-átültetések során használt egyszer használatos körkés (cornea-trepán) kifejlesztése, szabadalmaztatása és klinikai kipróbálása.
A DEOEC Biofizikai és Sejtbiológiai intézettel, a KBMPI-vel és a Megelőzőorvostani Intézettel zajló kollaborációk keretében a congenitális cornea-disztrófiák (örökletes szaruhártya-elfajulások) és a szemben elhelyezkedő örökletes daganatok (retinoblasztoma, von Hippel angiomatosis) genomikai és proteomikai hátterének kutatása számos új kutatási eredmény (köztük két új mutáció) leírásához vezetett.
„Szemfenéki betegségek molekuláris genetikai és epidemiológiai vizsgálata” című 2007-ben elnyert 12 millió Ft kutatási támogatással járó OTKA pályázatból az ideghártya és az érhártya örökletes betegségeinek genetikai hátterének kutatatása tovább folytatódik.
A retinális pigmentepitélsejtek fagocitotikus működésének az időskori makuladegeneració patogenezisében játszott szerepének kutatása (a DEOEC Biokémiai és Molekuláris Biológiai Intézetével elindult kollaboráció).
A gombás endoftalmitiszek s azok kezelésére alkalmas gyógyszerek in vitro és in vivo vizsgálata (a DEOEC Mikrobiológiai Intézettel elindult kollaboráció).
A szaruhártya-átültetést követő lokális immunológiai reakciók könnyből végzett vizsgálatokkal való nyomon követését és a transzplantátum-rejekció előjelzését célzó kutatások a DEOEC Immunológiai Intézetével, a szaruhártya sebgyógyulás zavarainak és a XIII-as véralvadási faktorral való összefüggésének könnyben való kutatása a KBMPI-vel való kollaborációban folyik.
Az endokrin oftalmopátia patomechanizmusának már évtizedek óta folyó kutatásoknak (kollaboráció a DEOEC I.sz. Belgyógyászati Klinikájával) új területe nyílt meg az orbitális dekompressziós műtétek során az oftalmopatáiás betegek orbitájából eltávolított szövet immunkompetens sejtjeinek vizsgálatával (kollaboráció a Koppenhágai Egyetem Szemészeti Patológiai Intézetével).