Kutatási tevékenység

A Debreceni Szemklinikán az elmúlt 20 évben végzett tudományos munka a hazai szemklinikák között kiemelkedő és nemzetközi összehasonlításban is megállja a helyét. Husz év alatt 163 nemzetközi (impaktfaktoros folyóiratban) megjelent közleményt publikáltunk, ezek átlagos impaktfaktora több mint 1.3, mely szám a szemészeti folyóiratok átlagos impaktfaktor értékénél magasabb. A kutatási eredmények mellett az innováció terén is elismerésre méltó aktivitásunkat mutatja 4 szabadalom, az amerikai Johns Hopkins Egyetem-től kapott „Innovation of the Year, 2001” díj, a Debreceni Egyetem Innovációs díja, és a Magyar Szabadalmi Hivatal által az InnoTears Kft.-nek (a Debreceni Egyetemen 2006-ban a Szemklinika két oktatója részvételével létrejött „spin off” vállalkozásnak) 2008-ban odaítélt „Millennium díj”.

Frissítés dátuma: 2019.07.16.